Souvisí růst HDP s velikostí penisu?

ekonomický růstSouvisí ekonomický růst s velikostí penisu? Zdá se, že ano. Akademickou studii na toto téma vypracoval Tatu Westling z Helsinské univerzity a Helsinského centra ekonomického průzkumu (HECER). Proč si vybral toto téma? Neboť si všiml, že studie k HDP se zaměřují na ekonomické, sociální a politické faktory a ignorují biologické a sexuální faktory.

K jakým závěrům dospěla studie?

  1. Byla porovnávána průměrná délka penisu a HDP dotčených zemí v roce 1985. Zjistilo se, že země, kde muži měli střední délku penisu, měli nejvyšší HDP. Země s muži s malými penisy i země, kde muži měli velké penisy zaostávají ve výši HDP. Tedy země s průměrnými penisy bývají ekonomicky více rozvinuté. Podle vysvětlující úvahy je to proto, že velikost penisu souvisí s množstvím testosteronu u mladých chlapců. Větší množství testosteronu ve slinách chlapců souvisí s podstupováním větších rizik. Logickým závěrem pak je, že střední úroveň riskování v populaci přináší nejvyšší úroveň ekonomického rozvoje. Země s obzvláště nízkou nebo vysokou úrovní riskování mají nižší HDP.
  2. Druhým závěrem studie je, že tempo růstu HDP srovnávaných zemí v letech 1960 – 1985 je negativně ovlivněno délkou penisu. To znamená, že nejrychleji rostoucí ekonomiky jsou ty, kde muži mají malé penisy.

Autor studie tvrdí, že velikost penisu může ovlivňovat růst HDP výrazněji než politický režim. Ale nemyslí si, že by se mělo přecházet k nějakým závěrům. Podle něj by se uvedené souvislosti měli ještě zkoumat i více propracovanými metodami. Jeho studie však zanechává robustní statistický odkaz.

Mohlo by vás zaujmout:

1 komentář u „Souvisí růst HDP s velikostí penisu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *