Hrozí i vám Peyronieho nemoc?

zakřivení dolevaPeyronieho nemoc (zakřivení penisu) postihuje 4 až 9% mužské populace ve věku nad 30 let. Ojedinělé případy se vyskytují i ​​v dřívějším věku. S rostoucím věkem se výskyt choroby u mužů zvyšuje. Vzniká v důsledku poranění penisu a následného hojení rány. Jedná se o podobnou poruchu hojení jizev jako je vytváření hypertrofických a keloidních jizev na kůži po zranění. Starší muži postižení Peyronieho chorobou často uvádějí, že žádné zranění nepozorovali.

Jak se projevuje Peyronieho nemoc?

Peyronieho nemoc se projevuje zakřivením penisu v důsledku vzniku nepružné jizvovité tkáně na jedné nebo více stranách penisu. Může dojít ik trychtýřovitému zúžení penisu (efekt přesýpacích hodin) a ztrátě erekce.

Léčba Peyronieho choroby

Konzervativní medikamentózní léčba podáváním různých léčiv a aplikováním přímo do postiženého místa je málo účinná.

Chirurgická léčba Peyronieho choroby je poměrně účinná, nicméně je zde riziko recidivy, vysoké riziko erektilní dysfunkce a časté zkrácení penisu i o několik centimetrů.

Velmi účinná je léčba pomocí trakčního zařízení Andropenis. Pomocí Andropenisu lze zmenšit zakřivení způsobené Peyronieho chorobou až o 40%. Andropenis je certifikována lékařská pomůcka 1. kategorie pro tento účel. Léčba pomocí tohoto přístroje nemá žádné negativní vedlejší účinky. Pozitivním vedlejším účinkem je zvětšení penisu o několik centimetrů.

Mohlo by vás zaujmout:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *